وتر ایران تصویر نیمکت انتشار سرمربی

وتر: ایران تصویر نیمکت انتشار سرمربی تصویری فوتبال استقلال استقلال روزنامه های ورزشی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری فیلم «تایتانیک» ۲۰ ساله شد

بسیاری از صحنه‌های «تایتانیک» با گذشت بیست سال از اکران اولیه این فیلم در میان صحنه های ماندگار در حافظه جمعی تماشاگران سینما جای گرفته اند.

فیلم «تایتانیک» ۲۰ ساله شد

فیلم «تایتانیک» ۲۰ ساله شد

عبارات مهم : ترانه

بسیاری از صحنه های «تایتانیک» با گذشت بیست سال از اکران اولیه این فیلم در میان صحنه های ماندگار در حافظه جمعی تماشاگران سینما جای گرفته اند.

به گزارش بانی فیلم به نقل از یورو نیوز، فیلم «تایتانیک» ساخته جیمز کامرون، کارگردان کانادایی روز سه شنبه ۲۰ ساله شد. این فیلم ۱۹۳ دقیقه ای که با موفقیت چشمگیری روبرو شد توانست ۱۱ جایزه اسکار از جمله جایزه عالی ترین فیلم را به دست آورد.

فیلم «تایتانیک» ۲۰ ساله شد

به مناسبت بیستمین سال اکران «تایتانیک»، این فیلم از روز اول دسامبر (۱۰ آذر) در بعضی سالن های سینما در آمریکا به نمایش درآمده هست. صفحه توئیتری نیز به گرامیداشت بیستمین سالگرد اکران این فیلم تخصیص داده شده است یافته هست. در این صفحه از هشتگ خاص بیستمین سال اکران این فیلم (Titanic20Years#) استفاده شده است هست. ولی چه عواملی به موفقیت این فیلم چه از نظر تجاری و چه از نظر کسب جوایزی همچون اسکار کمک کرد؟

ترکیب داستان تاریخی و عاشقانه

از تقارن دو جنبه هیجان انگیز و باعشق داستان «تایتانیک» به عنوان یکی از دلایل جذابیت آن جهت تماشاگران یاد شده است هست. فیلم جیمز کامرون همزمان دو داستان کاملا متفاوت را روایت می کند: وقوع فاجعه ای جهت ساکنان کشتی تایتانیک و علاقه دو جوان به یکدیگر. امری که همزمان گروه های متفاوتی از تماشاگران را جذب داستان آن کرد. بسیاری از نوجوانان و جوانان در وقت اکران این فیلم به آسانی با دو شخصیت مهم «تایتانیک» و علاقه آنها به یکدیگر همزاد پنداری کردند.

بسیاری از صحنه‌های «تایتانیک» با گذشت بیست سال از اکران اولیه این فیلم در میان صحنه های ماندگار در حافظه جمعی تماشاگران سینما جای گرفته اند.

در برابر جنبه تاریخی، هیجان انگیز و فاجعه بار غرق کشتی تایتانیک جهت گروه های سنتی تری از تماشاگران جذابیت داشت.

ترانه «قلبم ادامه خواهد داد»

یکی از عواملی به که تاثیرگذاری «تایتانیک» بر روی تماشاگران کمک کرد ترانه «قلبم ادامه خواهد داد» (My heart will go on) از سلین دیون، خواننده کانادایی بود. این ترانه باعشق که ملودی مهم «تایتانیک» است به یکی از معروف ترین ترانه های سلین دیون تبدیل شد و جایزه اسکار عالی ترین ترانه فیلم را نیز کسب کرد.

فیلم «تایتانیک» ۲۰ ساله شد

سلین دیون به مناسبت بیستمین سالگرد تولید «تایتانیک» در ماه مه امسال میلادی این ترانه را در مراسم اهدای جوایز موسیقی بیلبورد اجرا کرد.

تخمین زده می شود ۱۸ میلیون نسخه ضبط شده است این ترانه در سطح دنیا به فروش رسیده است.

بسیاری از صحنه‌های «تایتانیک» با گذشت بیست سال از اکران اولیه این فیلم در میان صحنه های ماندگار در حافظه جمعی تماشاگران سینما جای گرفته اند.

جنبه اقتصادی

این فیلم که با بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری ساخته شد ۱۵ هفته پیاپی پرفروش ترین فیلم در آمریکا بود. «تایتانیک» با بالاترین بودجه تاریخ سینما تا آن وقت ساخته شده است بود.

درآمد حاصل از این فیلم تاکنون بیش از دو میلیارد دلار تخمین زده می شود.

فیلم «تایتانیک» ۲۰ ساله شد

فیلم جیمز کامرون که جهت ۱۴ جایزه اسکار نامزد شده است بود توانست در مراسم هفتادمین دوره اهدای این جوایز ۱۱ مجسمه طلایی آکادمی علوم و هنرهای تصویرهای متحرک آمریکا را کسب کند.

هر چند «تایتانیک» امروز به عنوان فیلمی موفق آشنا می شود ولی پیش از اکران عمومی آن گمانه زنی های زیادی در مورد احتمال شکست تجاری آن مطرح شده است بود. بودجه سنگین، تاریخ اکران، مدت وقت طولانی و بازیگران کمتر آشنا شده است از جمله عواملی بود که به طور بالقوه می توانست منجر به شکست تجاری این فیلم منجر شود.

صحنه های ماندگار

بسیاری از صحنه های «تایتانیک» با گذشت بیست سال از اکران اولیه این فیلم در میان صحنه های ماندگار در حافظه جمعی تماشاگران سینما جای گرفته اند. یکی از این صحنه ها حضور جک و رُز (با بازی لئوناردو دیکاپریو و کیت وینسلت) دو شخصیت مهم فیلم بر روی عرشه کشتی تایتانیک است.

یکی دیگر از صحنه های به یاد ماندنی «تایتانیک» صحنه رابطه باعشق جک و رُز در یکی از خودروهای بخش باری کشتی تایتانیک هست. صحنه فوت جک در آخر فیلم و خداحافظی او با رز نیز از جمله صحنه های «تایتانیک» است که تاثیر زیادی بر روی تماشاگران گذاشت.

واژه های کلیدی: ترانه | جایزه | سینما | داستان | تایتانیک | تایتانیک | اکران عمومی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs