وتر ایران تصویر نیمکت انتشار سرمربی

وتر: ایران تصویر نیمکت انتشار سرمربی تصویری فوتبال استقلال استقلال روزنامه های ورزشی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری وزیر ارشاد،به‌جای شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران از ناشران خسارت دیده عذر خواهی کرد

انتظار ما این است که خسارت‌های واردشده به ناشران داخلی و خارجی به وسیله شهرداری پرداخت شود.

وزیر ارشاد،به‌جای شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران از ناشران خسارت دیده عذر خواهی کرد

وزیر ارشاد،به جای شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران از ناشران خسارت دیده عذر خواهی کرد

عبارات مهم : آفتاب

انتظار ما این است که خسارت های واردشده به ناشران داخلی و خارجی به وسیله شهرداری پرداخت شود.

به گزارش ایسنا؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در نمایشگاه کتاب پایتخت کشور عزیزمان ایران از آن چه عمل نکردن شهرداری به تعهداتش در شهر آفتاب خواند، انتقاد کرد.

وزیر ارشاد،به‌جای شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران از ناشران خسارت دیده عذر خواهی کرد

سیدرضا صالحی امیری روز سه شنبه ۱۹ اردیبهشت بعد از دیدار از غرفه های ناشران بخش کودک و نوجوان نمایشگاه کتاب پایتخت کشور عزیزمان ایران و شنیدن گله های آن ها از کمبود امکانات رفاهی شهر آفتاب، در نشستی خبری حاضر شد و گفت: به جای شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران از ملت و ناشران که به خاطر باران و شرایط آب گرفتگی دچار مشکل شدند عذرخواهی می کنم، همچنین از ناشران و مهمانان خارجی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران.

او افزود: متاسفانه حتی زیرساخت های دائمی نمایشگاه شهر آفتاب دچار پرسشها عدیده ای است و شهرداری در قبال برطرف پرسشها شهر آفتاب به تعهدات خود عمل نکرده است.

انتظار ما این است که خسارت‌های واردشده به ناشران داخلی و خارجی به وسیله شهرداری پرداخت شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: انتظار ما این است که خسارت های واردشده به ناشران داخلی و خارجی به وسیله شهرداری پرداخت شود.

او همچنین گفت: انتظار داشتیم مسئولان شهرداری با تعهد بیشتری با این پرسشها مواجه شوند ولی امروز در بازدیدم از نمایشگاه و ناشران، آن ها از نبود سیستم های سرمایشی و آب آشامیدنی گله داشتند.

صالحی امیری افزود: انتظار داریم مسئولان شهرداری صدای ما را بشنوند و به این پرسشها آخر دهند.

وزیر ارشاد،به‌جای شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران از ناشران خسارت دیده عذر خواهی کرد

وزیر ارشاد همچنین با اشاره به بازدیدش از سالن ناشران کودک و نوجوان گفت: عمده گله مندی ناشران کودک از گرما بود. سیستم های خنک کننده این قسمت خوب نیست و با صحبت هایی که انجام شد قرار شد مسئولان شهرداری این مسئله را پیگیری کنند. همچنین اقدام به توزیع آب معدنی کنند و دسترسی به آب رایگان در روزهای باقی مانده امکان پذیر شود.

او در ادامه یادآور شد: متاسفانه از سال گذشته تا کنون کارها جدی در توسعه این نمایشگاه انجام نشده و انتظار داشتیم شهرداری به تعهدهایش عمل کند.

انتظار ما این است که خسارت‌های واردشده به ناشران داخلی و خارجی به وسیله شهرداری پرداخت شود.

صالحی امیری همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص دیدارش با مدیرعامل بانک ها و شرکت های سرمایه گذاری گفت: با چندینه بانک و شرکت تفاهم نامه ای امضا کرده ایم تا یک شرکت سرمایه گذاری در حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر ثبت شود. این در بورس هم ثبت شد و از روز آینده پذیره نویسی شروع می شود.

او افزود: این اقدام قدم بزرگی در برنامه های مان است تا همان طور که از وقت قبل و آقای جنتی وعده داده بودیم در حوزه فرهنگ و هنر قدم های موثری برداشته شود.

وزیر ارشاد،به‌جای شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران از ناشران خسارت دیده عذر خواهی کرد

وزیر ارشاد ادامه داد: نشانه ما از این اقدام استفاده از منابع موجود در بانک ها و شرکت های سرمایه گذاری و سوق دادن آن ها به سمت سرمایه گذاری در سینما، نشر، تئاتر، هنرهای تجسمی و موسیقی است.

وزیر ارشاد در پاسخ به سوالی در باره تصمیم گیری جهت عوض کردن احتمالی مکان نمایشگاه کتاب در سال آینده گفت: هر نوع تصمیمی راجع به این نمایشگاه با محوریت معاونت فرهنگی و موسسه فرهنگی نمایشگاه ها انجام خواهد شد. آقای صالحی معاون فرهنگی ارشاد و شورای سیاست گذاری که تشکیل شده است از نمایندگان تشکل ها و مدیران معاونت فرهنگی در این خصوص تصمیم می گیرند.

او در عین حال بیان کرد: هیچ گونه برنامه ای جهت عوض کردن مکان نمایشگاه نداریم و شخصا اعتقاد دارم عوض کردن محل نمایشگاه کتاب به مصلحت نیست.

سیدعباس صالحی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز که در این نشست حضور داشت در پاسخ به ایسنا راجع به علت برطرف نشدن پرسشها ساختاری و عمل نکردن نهاد مربوطه به تعهداتش در برطرف ایرادات ساختاری نمایشگاه شهر آفتاب گفت: ادله ای که سال گذشته هم وزارت ارشاد و هم صنف را مجاب کرد و به عوض کردن نمایشگاه منجر شد چند استدلال بود. استدلال اول این که شهر آفتاب جهت نمایشگاه ساخته شده است است در صورتی که مصلا جهت نمایشگاه ساخته نشده است.

نکته دیگر امکان توسعه فضای نمایشگاهی در این محل بود. این پرسشها و بعضی دیگر ما را متقاعد کرد که نمایشگاه کتاب را به شهر آفتاب انتقال یافته کنیم. ولی متاسفانه از سال گذشته تا امسال در حوزه توسعه زیرساختی این مکان اقدامی صورت نگرفته و موجب شده است شرایط سال گذشته ادامه پیدا کند و متاسفانه پاره ای از پرسشها که مورد انتظار بود تامین نشد.

او اظهار کرد: انتظار داشتیم که سال دوم برگزاری نمایشگاه در شهر آفتاب نمره قابل قبول تر و روشنی بگیرید ولی متاسفانه این اتفاق نیفتاد.

صالحی گفت: امیدواریم قول هایی که دوستان بانک شهر در زمینه برطرف نواقص شهر آفتاب دادند بلافاصله عملی شود و ما سال سوم نمایشگاه در شهر آفتاب را متفاوت تر برگزار کنیم.

معاون فرهنگی وزارت ارشاد همچنین راجع به مهمان خاص سال آینده نمایشگاه کتاب پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: قرار بود چین مهمان خاص باشد ولی آن ها تقاضا کردند این اتفاق یک سال به تعویق بیفتد این باعث شد تقاضای چهار کشور مکزیک، اسپانیا، ژاپن و صربستان در شورای سیاست گذاری بررسی شود. در حال حاضر کشور مکزیک و ژاپن در بررسی ها اوج آمده اند ولی هنوز مشخص نشده که چه کشوری مهمان خاص خواهد بود.

صالحی همچنین راجع به تخلفات ناشران در زمینه نقد کردن بن کارت های نمایشگاه کتاب گفت: ما همواره گفته ایم که در بخش ارائه بن ها نیازمند اصلاحات هستیم و این مسئله نباید به صورت دائمی مورد توجه قرار بگیرد. ما باید به سمت حمایت های زیرساختی از کتاب فروشان و ناشران حرکت کنیم و این مسیر قابل اعتمادتری هست. ولی تا هنگامی که مسیر ارائه یارانه مستقیم با بن وجود دارد با این تخلفات مواجه هستیم. برخورد سخت ما در قبال تخلف در حوزه نقد کردن بن در همین مسیر است تا کسانی که در مسیر دلالی بن هستند احساس خطر کنند.

او تاکید کرد: نقد کردن بن به وسیله ناشران از تخلفات غیرقابل اغماض است و با آن برخورد می کنیم.

**در ادامه این نشست خبرنگاری ازمیزان استقبال از نمایشگاه کتاب در چند روز گذشته پرسش کرد که امیرمسعود شهرام نیا قائم مقام نمایشگاه کتاب گفت: بر اساس بر آوردهای مقطعی و همچنین آمارهایی که مترو به ما داده است امسال به طور میانگین ۱۰ درصد از سال قبل استقبال زیاد بوده هست. در این زمینه میزان فروش هم به ما کمک می کند. البته همه فروش از دستگاه های کارت خوان صورت نمی گیرد.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی راجع به میزان فروش گفت: تا آخر روز گذشته فروش ۴۰ میلیارد کتاب در دستگاه های کارت خوان ثبت شده است که نسبت به سال گذشته ۱۸ درصد زیاد کردن یافته است.

واژه های کلیدی: آفتاب | شهرداری | نمایشگاه | روز گذشته | نمایشگاه | عباس صالحی | وزیر ارشاد | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs