وتر ایران تصویر نیمکت انتشار سرمربی

وتر: ایران تصویر نیمکت انتشار سرمربی تصویری فوتبال استقلال استقلال روزنامه های ورزشی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات مدالت را می‌خواهند نه خودت را! , کیانوش جان

سجاد انوشیروانی که در اعتراض به تک روی کیانوش رستمی در اردوهای تیم ملی از سمت خود استفعا داده بود حالا از موضع خود دفاع می کند.

مدالت را می‌خواهند نه خودت را! , کیانوش جان

کیانوش جان؛ مدالت را می خواهند نه خودت را!

عبارات مهم : المپیک

سجاد انوشیروانی که در اعتراض به تک روی کیانوش رستمی در اردوهای تیم ملی از سمت خود استفعا داده بود حالا از موضع خود دفاع می کند.

به گزارش ورزش سه، تیم ملی وزنه برداری کشور عزیزمان ایران موفق شد جهت نخستین بار به قهرمانی دنیا دست پیدا کند؛ ولی در کنار رکورد شکنی سهراب مرادی، درخشش جوان هایی مثل علی میری، علی هاشمی و ایوب موسوی این مسابقه ها اتفاقاتی تلخ هم داشت. لجبازی دوباره هیئت ژوری با بهداد سلیمی و اوت کردن کیانوش رستمی از تلخ ترین آنها بود که دو قهرمان المپیک با خاطره ای تلخ آمریکا را ترک کردند.

مدالت را می‌خواهند نه خودت را! , کیانوش جان

با این حال سجاد انوشیروانی سرمربی سابق تیم ملی وزنه برداری کشور عزیزمان ایران که به علت اختلاف با نحوه تمرینات کیانوش رستمی از سمت خود استعفا داده بود یک بار دیگر از مواضع خود دفاع می کند و علت این ناکامی را خود کیانوش نمی داند، بلکه کسانی که او را در این راه تشویق کرده اند را محکوم می کند. انوشیروانی در گفت و گویی مفصل به دلایل لجبازی هیئت ژوری با بهداد سلیمی و دلایل ناکامی کیانوش رستمی در این مسابقه ها می پردازد.

هیئت ژوری غرض ورز است

من فکر می کنم اتفاقات بعد از المپیک باز هم روی بهداد تاثیر گذاشت. 3 داور حرکت بهداد را قبول کردند؛ ولی شاید آن نگاه او از زیر به وزنه آنها را ناراحت کرده هست. این پرسشها نشان از غرض ورزی فدراسیون جهانی دارد و کاری هم نمی توان کرد. آدم افسوس می خورد به این ورزش که به آسانی حق خوری می کنند و کاری هم نمی توانیم، بکنیم.

سجاد انوشیروانی که در اعتراض به تک روی کیانوش رستمی در اردوهای تیم ملی از سمت خود استفعا داده بود حالا از موضع خود دفاع می کند.

چوب سیاست های اشتباه فدراسیون را می خوریم

این لجبازی های هیئت ژوری برمی گردد به سیاست هایی که فدراسیون وزنه برداری در جهت مخالفت با ریاست کنونی فدراسیون جهانی گرفته هست. دیدیم که در انتخابات موفقیتی که نداشتیم هیچ، حالا فدراسیون جهانی این طور می تواند با ما هر کاری خواست بکند. وزنه بردار قطری 220 کیلو را در دو ضرب زد و اگر حرکت بهداد اشتباه بود این که هزار برابر باید اشتباه می گرفتند؛ ولی نان هیئت ژوری را قطری ها می دهند. حک شدن سایت فدراسیون دنیا و سیاست هایی که ایرانی ها علیه آنها گرفتند کار را به اینجا کشانده است و ما عملا نمی توانیم از حق ورزشکارانمان دفاع کنیم.

می توانستیم در رسیدن به اوج عجله نکنیم

فدراسیون 3 ماه و نیم مانده به مسابقه های جهانی تمرینات جدی فرزند ها را شروع کرد و ما می توانستیم جهت رسیدن به اوج و ماندن در همان 90 درصد تحمل بیشتری داشته باشیم. این قهرمانی با شانس ما همراه بود؛ ولی کار بسیار ارزشمندی هست. کاری که سهراب مرادی روی تخته انجام داد. نمایش فوق العاده علی هاشمی و ایوب موسوی. سنگین وزن ها عالی بودند، جوانان ها خوب بودند. در مجموع جای تبریک دارد و این یک اتفاقی ماندگار در وزنه برداری کشور عزیزمان ایران خواهد بود.

مدالت را می‌خواهند نه خودت را! , کیانوش جان

هیچکس حتی یک مشاوره هم به کیانوش نداد

واقعا متاثر شدم از اینکه کیانوش رستمی نتوانست به طلای دنیا برسد؛ ولی من کیانوش را مقصر این اتفاقات نمی دانم، بلکه مقصر کسانی هستند که او را به این راه آوردند و جهت ادامه تشویقش کردند. او در مسابقه تنها بود. شرایط بدنی کیانوش مثل المپیک آماده نبود که آن وزنه ها را گزینش کرد و با این حال هیچکس نزدیکش هم نشد تا به او مشاوره بدهد. اگر او را راهنمایی می کردند شاید این اتفاقات رخ نمی داد و طلای مسابقه های به یک حریف گمنام نمی رسید. کیانوش دوست من و اسطوره ورزش هست؛ ولی می توانستیم کارهایی انجام بدهیم تا این اتفاق تلخ جهت او رخ ندهد.

سجاد انوشیروانی که در اعتراض به تک روی کیانوش رستمی در اردوهای تیم ملی از سمت خود استفعا داده بود حالا از موضع خود دفاع می کند.

به احترام نان و نمکی که با کیانوش خورده بودم به اتفاقات قبل المپیک تن دادم

من حالا نه جایگاهی در تیم ملی دارم و نه سمتی ولی آن روزها می گفتم ورزشکار سالاری به ورزش ما آسیب می زند که نخستین آن را دیدیم. قهرمان المپیک ما در چنین مسابقاتی اوت شدد در صورتی که سطح مسابقه در آن حد اوج نبود و یک مدال جهانی به آسانی از دست او رفت. این نشان می دهد ورزشکار هنگامی که خیالش را راحت می کنیم که هر کاری کند و هر تصمیمی می گیرد او دچار افت شدیدی می شود که در مسابقه های خودش را نشان می دهد. خود من از کارم کنار رفتم چون کیانوش رستمی را هر چیزی خواست به او دادند و این مساله نخستین نفر به خودش لطمه می زد. با این حال کیانوش رستمی 2 ماه قبل از المپیک به پایتخت کشور عزیزمان ایران آمد و من به احترام نان و نمکی که با هم خورده بودیم، هیچی نگفتم. او در اردو بود؛ ولی کار خودش را می کرد. من خودم یک جوری به خاطر رفاقت تن به این کار دادم که به او کمک کنیم؛ ولی در این مسابقه های اصراری به او نبوده تا تمریناتش منظم باشد و به آمادگی کامل برسد.

همه مدال کیانوش را می خواهند نه خودش را

مدالت را می‌خواهند نه خودت را! , کیانوش جان

با این حال تمام این اتفاقات برمی گردد به آنهایی که کیانوش رستمی را به راهی که دلش می خواست برود، تشویق کردند و حالا هیچ کدام از آنها نمی آیند و عذرخواهی کنند بابت اشتباهی که کرده اند. همه مسئولینی که آن شرایط را در روز مسابقه جهت کیانوش رقم زدند در قبال او مقصرند و به او لطمه زدند. همان کسانی که در کمیته فنی او را تشویق می کردند تا تک روی کند و در حالی که است بماند، روز مسابقه در پشت صحنه بودند و کوچکترین کاری جهت او نکردند. آنها مدال کیانوش را می خواهند نه خودش را.

ما پشت صحنه دیدیم چه حرف هایی پشت سر او می زدند و رو در رویش چه می گفتند. من تمام حرف هایم را رو در رو با او می زدم و در نهایت چون با راهش مخالف بودم کارم را کنار گذاشتم؛ ولی کسانی هستند که می خواهند کنار فدراسیون باشند و در مسابقه های خارجی به سفر بروند. از خود ورزشکار هم فقط مدال او را می خواهند نه خودش را.

سرمربی تیم ملی اقتدار نداشت

قبل از المپیک ریو کیانوش خیلی آماده بود و صحبت های زیادی شد تا او به اردو بیاید و تنهایی تمرین کند. من نمی خواستم شانس این مدال را از او بگیرم و تمام تلاشم را کردم تا خللی در کار او پیش نیاید. ولی در مسابقه های حتی کنار او نرفتم و اجازه دادم کارش را انجام بدهد. ولی در مسابقه های جهانی سرمربی تیم ملی که خیلی جهت فرزند ها زحمت کشیده بود در آخر گفت من فقط رکوردهایی که درخواست داده بود را می نوشتم. این یعنی نداشتن اقتدار در کار و کمک به ورزشکار سالاری.

من اگر در این مسابقه های بودم هر طور شده است به کیانوش مشاوره می دادم تا به این شرایط نیافتد؛ ولی در پشت صحنه می دیدیم که افراد خیلی زیادی بودند؛ ولی یک نفر هم به او نزدیک نشد. دلیلش این است که آنها دلشان به حال کیانوش نمی سوزد. من به عنوان یک دوست و کسی که نان و نمک با کیانوش خورده است می گویم؛ کیانوش جان، آنهایی که تو را در راهی تشویق می کنند که به صلاح نیست فقط مدال تو را می خواهند نه خودت را.

واژه های کلیدی: المپیک | مسابقه | بهداد سلیمی | کیانوش رستمی | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs